Produkcja
elementów metalowych

Oferujemy seryjną produkcję elementów metalowych na nowoczesnych maszynach CNC.

Firma Sabner to producent elementów metalowych o niewielkich gabarytach, wytwarzanych seryjnie na maszynach CNC. Podstawą naszej produkcji są precyzyjne części metalowe dla wielu różnorodnych sektorów przemysłu. Wszędzie tam, gdzie potrzebne są komponenty metalowe wytwarzane z dużą precyzją i w dużych ilościach produkowane przez nas części znajdują swoje zastosowanie. Produkcja elementów metalowych dla motoryzacji stanowi istotny fragment naszej oferty. Klienci z branży automotive stawiają bardzo wysokie wymagania w zakresie jakości produkcji jak również niezawodności i terminowości dostaw komponentów. Z tego też powodu w większości produkcja części metalowych dla tego sektora odbywa się na automatach tokarskich typu szwajcarskiego. Ten specjalny typ obrabiarek CNC jest dedykowany do bardzo wydajnej produkcji małych elementów metalowych o skomplikowanych kształtach i wysokiej precyzji wykonania.

Innym sektorem, w którym znajdują zastosowanie wytwarzane przez nas komponenty jest rynek medyczny. W tej branży występuje niezmiennie duże zapotrzebowanie na produkcję części precyzyjnych, zwłaszcza ze stali nierdzewnej lub innych stali szlachetnych. W przypadku zastosowań medycznych precyzja i niezawodność stawiane są na pierwszym miejscu. Wszystkie produkowane przez nas detale powstają metodą obróbki CNC na nowoczesnych maszynach sterowanych numerycznie.

Specjalizujemy się w produkcji precyzyjnych detali metalowych o gabarytach nieprzekraczających wymiarów 500mm x 500mm x 500mm oraz o wadze do 20 kg. Oferujemy seryjną produkcję części dla przemysłu ze wszystkich dostępnych materiałów, jednak podstawą naszej oferty jest produkcja komponentów ze stali nierdzewnej oraz ze stali a także produkcja części z aluminium oraz z mosiądzu. Pracujemy na materiale własnym jak i powierzonym. Obrabiamy zarówno odlewy, odkuwki, wypałki oraz ciętki jak również materiał w postaci prętów walcowanych i ciągnionych oraz rur.

Elementy metalowe produkcja

Posiadany specjalistyczny park maszynowy oraz wieloletnie doświadczenie pozwala nam z powodzeniem realizować produkcję precyzyjnych części metalowych dla odbiorców z różnorodnych branż przemysłowych. Niezależnie od tego, czy pracujesz dla przemysłu motoryzacyjnego, elektronicznego, rolniczego, górniczego, kolejowego czy budowlanego, mamy wszystko, co potrzebne aby zaopatrzyć Cię w dostarczane zawsze na czas wysokiej jakości komponenty metalowe produkowane na maszynach CNC.

Aby spełniać oczekiwania klientów staramy się wykazywać maksymalnie elastyczne podejście do ich potrzeb, dlatego też podejmujemy się produkcji części metalowych w seriach już od 1000 sztuk na referencję.

Produkcja części na automatach tokarskich

Produkcja elementów metalowych

Jedną z naszych głównych specjalizacji jest precyzyjne toczenie CNC z prętów na wydajnych automatach tokarskich. Produkcja części toczonych odbywa się na precyzyjnych automatach typu szwajcarskiego pozwalających na wytwarzanie komponentów o bardzo wysokiej jakości w dużych ilościach. Realizujemy w ten sposób produkcję części dla szerokiego grona odbiorców głównie z branży motoryzacyjnej oraz medycznej.

Specyfika seryjnej produkcji komponentów metalowych

Produkcja masowa elementów z metalu charakteryzuje się pewna specyfiką, która wymaga odpowiedniego podejścia ze strony producenta części. Ze względu na skalę produkcji na maszynach CNC bardzo istotne jest właściwe przygotowanie całego procesu obróbki skrawaniem metalu w taki sposób, aby uniknąć błędów oraz przestojów w trakcie realizacji procesu.

dokumentacja techniczna cnc

Na wstępie całego procesu produkcji na maszynach CNC jest analiza dokumentacji klienta. W tego typu projektach bardzo duży nacisk jest kładziony na bezpieczeństwo informacji oraz dokumentacji technicznej. Aby w pełni chronić poufność, zobowiązujemy się podpisać prawnie wiążącą umowę o zachowaniu poufności (NDA) przed omówieniem Twojego projektu.

prototypy cnc

Kolejnym krokiem jest produkcja partii pilotażowej detali metalowych lub ich wzorców dostarczanych w pierwszej kolejności celem weryfikacji wszystkich niezbędnych szczegółów. Na tym etapie następuje sprawdzenie procesu po stronie producenta oraz praktyczna weryfikacja przyjętych założeń technicznych procesu technologicznego obróbki skrawaniem CNC. Etap ten pozwala również działowi kontroli jakości klienta na praktyczną weryfikację parametrów technicznych zamówionego produktu.

Produkcja seryjna

Po akceptacji wzorców następuje etap właściwej produkcji wyrobów metalowych, która w praktyce najczęściej odbywa się w sposób ciągły z tym, że dostawy do klienta dzielone są na mniejsze partie produkcyjne dostarczane w ustalonych odstępach czasu. W zależności od indywidualnych ustaleń oraz charakteru zamówienia możliwa jest również produkcja precyzyjnych części metalowych na magazyn celem zapewnienia stabilności i płynności dostaw.

Kontrola jakości SABNER

Integralnym elementem każdej dostawy jest odpowiednia dokumentacja jakościowa dedykowana dla konkretnej partii detali. W zależności od wymagań klienta jesteśmy w stanie opracować wszelkie konieczne protokoły pomiarowe, deklaracje zgodności oraz zapewnić wymagane atesty i świadectwa materiałowe.

Gotowe produkty odpowiednio zabezpieczone i zapakowane są dostępne do odbioru na naszym magazynie lub też są wysyłane firmami kurierskimi na terenie całego kraju oraz również za granicę.

 

Zaufali Nam