Produkcja części samochodowych

Naszą specjalizacją są precyzyjne metalowe części o niewielkich gabarytach stosowane w przemyśle automotive

Produkcja dla branży automotive

Produkcja części samochodowych to bardzo rozległy obszar całego sektora wytwórczego. Ze względu na rozmiary tego rynku istnieje ogromne zapotrzebowanie na solidnych dostawców wysokiej jakości komponentów na masową skalę. Firma Sabner ze względu na specyfikę oferowanego procesu technologicznego jakim jest obróbka skrawaniem na maszynach CNC doskonale odnajduje się na tym wymagającym i konkurencyjnym rynku.

Naszą specjalizacją są precyzyjne metalowe części o niewielkich gabarytach produkowane seryjnie. Ze względu na posiadane wieloletnie doświadczenie jesteśmy w stanie zaoferować produkt wykonany zarówno z materiału powierzonego jak również w oparciu o nasze półfabrykaty takie jak odkuwki lub odlewy. Duży fragment naszej produkcji stanowią również wszelkiego rodzaju niewielkie akcesoria wykonywane na automatach tokarskich. Tego typu proces wytwórczy charakteryzuje się doskonałą precyzją i powtarzalnością przy jednoczesnej dużej wydajności i szybkości produkcji.

Podstawowe zalety technologii obróbki CNC w produkcji części samochodowych:

Szybkość

Jedną z najważniejszych zalet obróbki części samochodowych na maszynach CNC w porównaniu z konwencjonalną obróbką jest szybkość wytwarzania.  Ponieważ obróbka jest przeprowadzana automatycznie przez komputer, w procesie nie należy uwzględniać ludzkich ograniczeń, takich jak zmęczenie. Zalety CNC w zakresie szybkości stają się szczególnie widoczne przy produkcji dużych ilości części, ponieważ instrukcje komputerowe można powtarzać tyle razy, ile jest to konieczne.

Dokładność i precyzja

Kolejnym powodem, dla którego producenci samochodów preferują obróbkę CNC, jest dokładność procesu. Cyfrowy i autonomiczny charakter procesu pozostawia minimalny margines błędu, podczas gdy najlepsze ustawienia obróbki zapewniają osiąganie bardzo wąskich tolerancji. Zrozumiałe jest, że przemysł motoryzacyjny wymaga tak wysokich dokładności, ponieważ wadliwe działanie silnika lub innego krytycznego komponentu może mieć poważne konsekwencje dla użytkownika końcowego.

Powtarzalność

Ponieważ to samo zadanie obróbki CNC można powtarzać wiele razy bez rozbieżności między częściami, technologia ta jest szczególnie przydatna, gdy producent musi produkować duże ilości pojedynczego komponentu. W branży, w której rocznie produkuje się i sprzedaje 81,5 mln samochodów, powszechne jest zapotrzebowanie na duże ilości. Na szczęście obróbka CNC jest bardziej opłacalna w przypadku większych ilości, ponieważ rzeczywista obróbka produktu jest mniej pracochłonna niż etap przygotowawczy, który obejmuje cyfrowe projektowanie komponentu, przygotowanie kodu G i wybór materiałów.

Zaufali Nam