Inserty metalowe

Produkcja insertów metalowych stosowanych w przemyśle stanowi jedną z podstawowych specjalizacji naszej firmy.

Inserty metalowe - zastosowanie

Produkcja insertów metalowych stosowanych w przemyśle stanowi jedną z podstawowych specjalizacji firmy SabnerInserty czyli inaczej mówiąc zapraski metalowe lub wkładki metalowe są to specjalnie zaprojektowane niewielkie komponenty, które mają na celu wzmocnienie krytycznych miejsc w większych elementach wykonywanych zazwyczaj z tworzyw sztucznych, miękkich metali lub innych materiałów cechujących się niewielką wytrzymałością mechaniczną. Zastosowanie insertów w tego typu częściach pozwala na wzmocnienie  wytrzymałości mechanicznej jedynie w krytycznych obszarach przy zachowaniu niskich kosztów produkcji całego komponentu. Najczęściej stosowane są mosiężne, aluminiowe lub stalowe inserty gwintowane, które mają za zadanie umożliwić mocowanie komponentów wykonywanych z tworzyw sztucznych, pianek itp do pozostałych elementów złożenia.

Drugim częstym zastosowaniem wkładek metalowych jest umożliwienie precyzyjnego pozycjonowania części z tworzyw sztucznych. Tego typu inserty posiadają precyzyjny otwór, który dzięki temu że wykonany jest z odpornego metalu pozwala na wielokrotne i dokładne pozycjonowanie gotowej części bez ryzyka uszkodzeń zazwyczaj delikatnego materiału, z którego dana część jest wykonana.

Inserty metalowe - rodzaje

 

Produkujemy inserty radełkowane, okrągłe, sześciokątne, kwadratowe oraz inne według indywidualnego projektu klienta. Wkładki są dostępne z radełkowaniem diamentowym, prostym lub kierunkowym.

Jesteśmy również producentem mosiężnych, aluminiowych oraz stalowych insertów gwintowanych stosowanych w przemyśle motoryzacyjnym, tworzyw sztucznych, elektrycznym, elektroinstalacyjnym i wielu innych. Oferujemy szeroką gamę metalowych zaprasek do wszystkich metod montażu, w tym: ultradźwiękowej, termicznej i ciśnieniowej. Chociaż produkujemy różne mosiężne wkładki zgodnie z niestandardową konstrukcją i specyfikacją, mamy także w ofercie standardowe serie insertów gwintowanych z otworem przelotowym, ślepym, kołnierzowe i wiele innych.

Każdy rodzaj produkowanego przez nas metalowego insertu może być opracowany i dostarczony dokładnie według rysunku, próbek, lub innego rodzaju specyfikacji i wymagań konkretnego projektu.

Materiały stosowane na inserty to najczęściej mosiądz, stal lub aluminium. Są one stosowane do produkcji wkładek gwintowanych lub radełkowanych okrągłych, sześciokątnych lub kwadratowych.

Wykończenie i powłoka produkowanych przez nas insertów, wkładek i zaprasek metalowych może być naturalna, niklowana, cynkowana lub dowolna inna zgodnie ze specyfikacją klienta.

Poniżej przedstawiono przykłady produkowanych przez nas insertów: 

Insert metalowy

Zaufali Nam